Paweł CANIS Kanclerz - strona prywatna
Paweł CANIS Kanclerz
x

Po weekendzie 29.08.2011 12:36

Codzienność...
Kurcze, a już myślałem, że uda mi się codziennie pisać, ale i tak jestem blisko:)

Street Party...
Wczorajsze Wielokulturowe Warszawskie Street Party zaskoczyło mnie wczoraj bardzo pozytywnie. Było niesamowicie kolorowo, głośno i naprawdę różnorodnie. Niesamowita mieszanka kultur, dzwieków, smaków i kolorowe stroje. A te chyba było najbardziej widać podczas parady, która przeszła ulicami. Nie często się zdarza, aby po Warszawie wędrowały tak odziane kobiety. Gdyby nie to, że zbyt ciepło wczoraj nie było, to bym się poczuł jak na karnawale w Rio. Pomysł Street Party mi sie osobiście bardzo spodobał i mam nadzieję, że za rok impreza w większej skali zagości na ulicach Warszawy...

Bazyliszek...
Nim dotarłem na Krakowskie Przedmieście odwiedziłem na Rynku Starego Miasta restaurację Bazyliszek. To już taka moja mała tradycja, że w słoneczne i ciepłe weekendy trafiam na stare miasto i zasiadam właśnie w ogródku Bazyliszka. Wokół dużo ogródków różnych restauracji jednak ja lubię Bazyliszka za obsługę i kuchnię. Wczoraj co prawda nic nie jadłem a jeno raczyłem się kuflem zimnego piwa, jednak znam ich kuchnie dość dobrze. Do dziś pamiętam swój szok jak zobaczyłem "sznycla jak z wiednia". Kawał mięcha na cały talerz, doskonale przyrządzony i jak dla mnie nie do przeżarcia. Chociaż pewnie nadejdzie taki dzień, że lekko się wygłodzę i porwę się ponownie na sznycelka:) No ale wracając do samego Bazyliszka. Już sama lokalizacja sprawia, że miejsce to ma klimat. Letni ogródek bardzo przyjemnie urządzony, jest świetnym miejscem do obserwacji turystów, co uwielbiam robić. Wnętrze restauracji też jest fajnie urządzone. Ja jako palacz oczywiście jeśli już to przesiaduję na piętrze, gdzie jest wydzielona sala dla palących. Polecam zwłaszcza miejsca przy oknach, gdzie można sobie usiąść na parapecie i podziwiać rynek. Do dziś pamiętam genialny widok na świątecznie ustrojony rynek i krzatających się po rynku ludzi. Kolejna zaletą Bazyliszka są promocje w tygodniu. Od poniedziałku do środy nie dość, że można tanio i dobrze zjeść to wielbiciele piwa będą mogli opić się za prawie darmo (7,50 za litr Tyskiego). Podsumowywując, fajne miejsce, dobra i smaczna kuchnia i obsługa, która "dziękuje" na paragonie. Polecam:)

Koushi...
Wrócił wreszcie z wakacji w Brodnicy i jutro nawiedza mnie z rana. W związku z tym zamieniłem się dziś w kurę domową i wysprzątałem mieszkanie łącznie z myciem podłóg. A żeby tego było mało, zaraz uderzam na sklep aby mieć z czego ugotować na jutro pomidorówkę, którą uwielbia. Oby tylko pogoda dopisała, żebyśmy nie siedzieli w domu...

Co Wy na to...
Ja wiem, że jest facebook i tam wolicie komentować i "like'owac", ale tu też moglibyście zostawić jakiś ślad. Wiem, że przez jakiś czas komentarze były wyłączone i mogliście się odzwyczaić, ale miło by było jakbyście coś skrobneli. Choćby po to, żebym wiedział czy takie opisywanie fajnych według mnie knajpek jest dla Was pomocne i ciekawe.
Bo że zaglądacie to widzę w statystykach...

LOGOWANIE

POLECAM

PONAD SZCZYTEM - wyprawa na Mont Blanc

Sistermoon - photography & covers

Kulawa Warszawa

Blog Marty, która dla mnie zawsze będzie Komucikiem:)

MorrineLand

Małgorzata Werner | Jestem life coachem zwykłych ludzi z niezwykłymi marzeniami...

Wittamina - Minister zdrowia i opieki społecznej poleca: nie stwierdzono normy na dzienne zapotrzebowanie na wittaminę każdego dorosłego czytelnika. Można zatem spożywać bez ograniczeń.

Sc@tBlog

EKT Project

Lange Coaching - Elżbieta Lange - Coach

ON LINE

Na stronie jest teraz 8 gości 
Twój adres IP: 54.161.2.204
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. ALL RIGHTS RESERVED. MAPA STRONY COPYRIGHTS © Paweł CANIS Kanclerz 1997-2018