Paweł CANIS Kanclerz - strona prywatna
Paweł CANIS Kanclerz
x

Kilka refleksji... 12.08.2013 22:30

Dlaczego nie warto prowadzić własnej firmy...
Na to "pytanie" mogę odpowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń sprzed lat i z teraźniejszości. I od razu zaznaczam, iż mój obecny pracodawca jest pod względem płatności należności niedoścignionym wzorem, a wiem co mówię, bo w kilku firmach pracowałem. No ale ja mam to szczęście, iż pracuję na etacie. A wracając do moich wrażeń z prowadzenia działalności na własną rękę. Nigdy mi nie brakowało zleceń, zresztą stali czytelnicy mojej strony pamietają jak czasem narzekałem na nadmiar pracy. No i to powinno oznaczać sukces, ale nie oznaczało, bo o ile ja robotę ogarniałem jak trzeba i na czas, to już płatności to inna bajka. Nie raz było to uwłaczające wręcz dopraszanie się należnych za wykonaną pracę pieniędzy. I nic nie dawały umowy, bo nawet ewentualne sądowe dochodzenie swoich praw to średnio trzy lata stracone i to też bez pewności, iż dojdzie się swoich praw. I co z tego, że na "własnym" mogłem zarobić dwa, trzy razy więcej niż dziś, ale pewności kiedy uda mi się to ściągnąć nie miałem. Dlatego poddałem się i przy okazji rozpoczynania życia na nowo wyzbyłem się marzeń o własnej firmie. Czasem jednak zdarza mi się coś zrobić w ramach zlecenia i to ta teraźniejszość. Znów muszę walczyć o coś co mi się należy jak psu miska. Tylko teraz to nie jest kwestia mojego być albo nie być, więc mam czas aby się "bawić" w windykację i sądy. No i się pobawię, a przy okazji nauczę się pozycjonowania w google i chyba przetestuję czarny PR...

Przejscia dla pieszych...
Dzisiejsze Fakty TVN zapodały informację, która mnie ucieszyła.
Kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych będzie musiał zatrzymać się, poczekać i przepuścić pieszego nie tylko w przypadku, gdy jest on już na pasach. Także wtedy, gdy się do nich zbliża. Taka jest propozycja zmian w prawie. Polska jest jednym z ostatnich krajów Unii, które nie wprowadzily takich zmian.
No nareszcie coś mądrego chcą uchwalić! Ja tego zwyczaju zatrzymywania się przed pasami nauczyłem się "mieszkając" w Hamburgu. Tylko ilekroć w Polsce zatrzymuję się przed pasami to muszę patrzeć w lusterko czy coś mi nie wjedzie w tył, albo co gorsza, czy nie puszczam pieszego na śmierć, bo jakiś idiota jedzie drugim pasem. Trzymam kciuki za tą inicjatywę i choć wiem, iż po wprowadzeniu tego przepisu jeszcze wiele czasu trzeba będzie aby kierowcy się nauczyli nowych zasad, niemniej jestem dobrej myśli:)

Po PO...
Tak sobie ostatnio obserwuję poczynania działaczy oraz posłów Platformy i bardzo mi to przypomina schyłek poprzedniej partii rządzącej. Żałosne widowisko, ale z drugiej strony czego można się spodziewać po polskiej "klasie" politycznej. I pomimo mojej wybitnej żywotności, to chyba nie doczekam czasów, iż będzie normalnie w tym kraju...

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie cudownie...
Fck, tylko kiedy?...

LOGOWANIE

POLECAM

PONAD SZCZYTEM - wyprawa na Mont Blanc

Sistermoon - photography & covers

Kulawa Warszawa

Blog Marty, która dla mnie zawsze będzie Komucikiem:)

MorrineLand

Małgorzata Werner | Jestem life coachem zwykłych ludzi z niezwykłymi marzeniami...

Wittamina - Minister zdrowia i opieki społecznej poleca: nie stwierdzono normy na dzienne zapotrzebowanie na wittaminę każdego dorosłego czytelnika. Można zatem spożywać bez ograniczeń.

Sc@tBlog

EKT Project

Lange Coaching - Elżbieta Lange - Coach

ON LINE

Na stronie jest teraz 22 gości 
Twój adres IP: 18.212.120.195
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. ALL RIGHTS RESERVED. MAPA STRONY COPYRIGHTS © Paweł CANIS Kanclerz 1997-2018